Състоянието на въздуха в София и Пловдив повдига труден за

...
Състоянието на въздуха в София и Пловдив повдига труден за
Коментари Харесай

Ромите и въздухът на България

Състоянието на въздуха в София и Пловдив повдига сложен за решение и неуместен за шерване въпрос. Тежък източник на замърсяване, неведнъж над допустимите правила, е отоплението в ромските махали.

Това написа в профила си във Facebook Юлиян Попов.

Погледнете данните от датчици наоколо до Факултета, кв. Христо Ботев или Столипиново и ще се убедите. Какво е решението? Смисъл да хулим ромите няма.

Нито е допустимо да им забраниш да се топлят и да ги оставиш да измрат от мраз. Състоянието на въздуха демонстрира ясно какъв брой сме свързани. Мизерното положение на ромските къщи води до гибел измежду всички.

Подобряването на стандарта на живот в ромските махали ще даде здраве и живот на всички поданици на София и Пловдив. Вместо да поставяме големи старания за това по какъв начин да забраним каруците, тъй като ще ни изложат пред чужденците от Председателството, по-добре да си зададем въпроса - по какъв начин да подобрим живота на ромското семейство, с цел да живеем всички по-добре и повече.

Ще е извънредно незаслужено да обвиним единствено ромските махали за ужасното положение на въздуха, само че те са един от проблемите. С градоустройство на гетата - дали под формата на ромски махали, молове, небостъргачи или микро комплекси от затворен вид - казусът няма да се реши.

Столицата на европейското председателството и европейската столицата на културата се нуждаят от политика на взаимност, не от градене на села на Потьомкин. Състоянието на въздуха ясно демонстрира тази нужда.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР