Състезанието ще започне в 9:00 часа с дистанцията от 21,1

...
Състезанието ще започне в 9:00 часа с дистанцията от 21,1
Коментари Харесай

Полумаратонът в София затваря центъра на Цветница

Състезанието ще стартира в 9:00 часа с дистанцията от 21,1 км, а бяганията на 5 и 10 км започват в 9:10 часа. Всички трасета стартират и приключват при храм-паметника „ Св. Александър Невски “ и минават през основни булеварди и натоварени кръстовища в центъра, в това число Орлов мост, бул. „ Витоша “, „ Лъвов мост “ и елементи от бул. „ Тодор Александров “ и „ Цар Освободител “.

 

Заради събитието от 9:00 до 12:00 часа ще бъде въведена краткотрайна организация на придвижването, като на редица места в центъра ще има затваряне на улици и булеварди.

 

Още от 12:00 часа на 4 април ще бъде неразрешено паркирането към площад „ Александър Невски “ и по съществени пътни артерии, които попадат в трасето на маратона. Ограничения ще има и по бул. „ Евлоги и Христо Георгиеви “, „ Витоша “, „ Княгиня Мария Луиза “, „ Патриарх Евтимий “ и „ Тодор Александров “.

 

Промени ще има и в градския превоз. Между 4:30 и 11:30 часа на 5 април част от трамвайните, тролейбусните и автобусните линии ще се движат по изменени направления.

 

От Столична община поучават жителите да възнамеряват напредването си авансово и да заобикалят центъра в часовете на събитието.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР