САЩ убиха висш лидер на подкрепяната от Иран група Катаиб

...
САЩ убиха висш лидер на подкрепяната от Иран група Катаиб
Коментари Харесай

САЩ убиха висш лидер на подкрепяната от Иран Катаиб Хизбула при удар в Ирак, казва високопоставен американски служител

Съединени американски щати убиха върховен водач на подкрепяната от Иран група Катаиб Хизбула при удар в Ирак в сряда, удостовери почитан чиновник на CBS News. Лицето, което беше набелязано, беше пълководец, който отговаряше за интервенциите в Сирия.

Катаиб Хизбула е една от подкрепяните от Иран групировки, които Съединени американски щати държат виновни за поредност от офанзиви против американските сили в Ирак и Сирия, като както и за смъртоносната офанзива с дрон в Йордания, която умъртви трима американски бойци и рани десетки други.

Длъжностни лица споделиха на CBS News, че ударът в Ирак е част от отговора, обещан от президента Байдън след удара с дрон в Йордания.

Елинор Уотсън Twitter...

Прочетете целия текст »
Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР