Със силно второ полувреме Манчестър юнайтед успя да направи паметен

...

"Юнайтед" надви "Аталанта" след паметен обрат на "Олд трафорд"

Със мощно второ полувреме " Манчестър юнайтед " съумя да направи незабравим поврат в Шампионската лига и да вземе втора победа от началото на груповата фаза в шампионата. " Червените дяволи " се постановиха с 3:2 над " Аталанта " на своя стадион " Олд трафорд ".

Нищо не подсказваше, че " Юнайтед " е кадърен да завоюва, откакто до 29-ата минута отборът изоставаше с 0:2.

Марио Пашалич откри за гостите от Бергамо в 15-ата минута, а в 29-ата се разписа Мерих Демирал.

Освен двата гола " Аталанта " пропусна още няколко чисти положения, като надиграваше отборът на Оле Гунар Солскяр.

Обратът стартира в 53-ата минута, когато Маркъс Рашфорд се разписа след хубаво извеждащо подаване на Бруно Фернандеш и изстрел около плонжа на вратаря. Отново Фернандеш беше в основата и на втория гол. Португалецът асистира на Хари Магуайър четвърт час преди края на срещата.

© Reuters

Победният гол означи Кристиано Роналдо в 81-ата минута. Лидерът на " алените дяволи " вкара девет минути преди края, разписвайки се с глава.

След три мача " Юнайтед " е водач в група F, без значение че стартира със загуба. " Червените дяволи " имат 6 точки, а " Аталанта " е с 4. В другия мач " Виляреал " надигра " Йънг Бойс " с 4:1 и към този момент има четири точки, а швейцарците са с три.

В група Е " Байерн " (Мюнхен) продължава съвършената си серия и завоюва трети следващ мач. Баварците разгромиха " Бенфика " с 4:0 като посетител, а четирите гола паднаха след 70-ата минута. Преди това две попадения бяха анулирани поради засади.

Точни за " Байерн " бяха Лерой Сане с два гола и Роберт Левандовски, а Евертон от " орлите " си вкара автогол.

" Челси " също завоюва с 4:0, надигравайки " Малмьо " в Лондон. Андреас Кристенсен, Кай Хаверц и Жоржиньо на два пъти от дузпа, бяха точни за сините. Тимът обаче даде и две жертви, като Ромелу Лукаку и Тимо Вернер бяха сменени още преди почивката поради травми.