Сърбия и Камерун сътвориха мач №1 дотук на Мондиал 2022

...

Сърбия и Камерун с 5-звездно шоу

Сърбия и Камерун сътвориха мач №1 дотук на Мондиал 2022 след трагично 3:3 във втори рунд от група G. Двубоят бе придружен от обрати и в двете направления, а селекционерите на двата отбора впечатлиха с решения. Извън групата за африканците остана вратарят Андре Онана. Играчът на " Интер " е отхвърлен и няма да играе повече в Катар поради нарушение на дисциплината. На собствен ред Драган Стойкович остави на аварийна пейка нападателя на " Ювентус " Душан Влахович, който по този начин и не се появи на терена. Звездата на " Старата госпожа " дотук има единствено 15 минути на финалите, откакто се появи като промяна против Бразилия при загубата с 0:2.

Камерун поведе посредством Жан-Шарл Кастелето, възползвал се от неточност в защитата на сърбите. Мачът закупи внезапен завой в добавеното време на първата част, когато " плавите " вкараха 2 гола, трансформирайки се в първия тим, сторил това на Мондиал. Първо Страхиня Павлович изравни с глава, а минута по-късно Сергей-Милинкович Савич хвърли в възторг своите съотборници след обмислен удар в левия ъгъл. След почивката Александър Митрович приключи отлична мнохогодова офанзива за Сърбия за 3:1, с цел да пристигна звездния момент на Винсен Абубакар. Резервата на Камерун вкара хубав гол, превхърляйки технично стража на противника, а 3 минути по-късно асистира на Чупо-Мотинг за 3:3. До края сърбите пробваха всичко, с цел да завоюват, само че пропуски направи Митрович. Така двата отбора остават с минимални шансове за идната фаза с по 1 точка. По-късно в понеделник се изправят Бразилия и Швейцария, спечелили първите си дуели в Катар.

Източник: cross.bg