Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - ХИК Хелзинки спечели

...

ХИК Хелзинки вече е шампион на Финландия

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - ХИК Хелзинки завоюва трета поредна купа на Финландия и общо 32-ра в историята си. Това стана факт след триумфа с 1:0 като посетител на Хака (Валкеакоски)в мач от 4 кръг на шампионската група на Вейкауслигата. Единственото попадение в срещата вкара националът на Папуа Нова Гвинея - Дейвид Ерик Браун в 12-ата минута.

Така един кръг преди края на шампионата ХИК Хелзинки взе задатък от четири точки пред втория КуПС (Куопио), който победи с 2:0 като хазаин на Интер (Турку). ХИК е с 58 точки, а КуПС има 54.
В четвъртък (13 октомври) ХИК Хелзинки гостува на Лудогорец в Разград в мач от група „ С “ на Лига Европа.Миналата седмица двата отбора приключиха наедно 1:1 във финландската столица.
Източник: novsport.com