Дъждът помага на 1000 пожарникари да забавят големите пожари в Ню Мексико, докато Байдън одобрява помощ при бедствия
САНТА ФЕ, Ню Мексико (AP) — Повече от 1000 пожарникари в Ню Мексико се възползваха от спирането на времето в четвъртък, с цел да вземат превъзходство — към този момент — за два горски пожара, които убиха двама души, унищожиха стотици домове и принудиха хиляди да бягат.
Президентът Джо Байдън издаде декларация за злополучие за елементи от южно Ню Мексико, освобождавайки финансиране и повече запаси, до момента в който екипите работеха, с цел да предотвратят разпространяването на пламъците. Усилията им са получили подтик от система от стихии, които донесоха със себе си дъжд, градушка и по-ниски температури в планинското село Руидосо и други елементи на щата.
„ Пожарът е изгубил инерция “, сподели Артър Гонзалес, анализатор на държанието при пожар към федералния екип за нахлуване, пред жителите на социална среща в Аламогордо в четвъртък вечерта. „ Имаме още доста работа за извършване, само че държанието при пожар в действителност се промени “, сподели той, отбелязвайки, че се чака доста дребен напредък през идващите няколко дни.
Прочетете целия текст »




