Сампдория записа едва третата си домакинска победа в Серия “А”

...

Паметен ден за Куалярела при разгром на Сампдория

Сампдория записа едвам третата си домакинска победа в Серия “А” този сезон и се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите. Жертвата беше Бреша, на който “моряците” нанизаха пет гола за крайното 5:1. Гостите поведоха рано в дуела, само че по-късно отборът на Клаудио Раниери се разигра и реализира подобаващ триумф. Бреша остава на предпоследно място, откакто за последните четири кръга е спечелил единствено една точка. Срещата ще бъде запомнена с обстоятелството, че капитанът на домакините Фабио Куалярела се разписа на два пъти и към този момент е вкравал в 16 следващи календарни години в калчото.
2020

Fabio Quagliarella has scored a goal in Serie A in each of the last 16 years. pic.twitter.com/Lq019GIkXH
— Squawka Football (@Squawka) January 12, 2020 Гостуващият тим излезе напред в 12-ата минута, когато централният бранител Джон Канселор се разписа с глава.
Самп съумя да обърне резултата още до почивката. В 34-ата Карол Линети откри мрежата за 1:1, а в заключителните секунди на полувремето Якуб Янкто вкара за 2:1 след мощен изстрел.

Домакините пречупиха противника в 69-ата, когато ветеранът Фабио Куалярела повиши на 3:1 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Масимилиано Мангравити. В 77-ата Джанлука Капрари заби четвъртото попадение на сметката на Сампдория, а в добавеното време капитанът Куалярела наказа следващата неточност на отбраната на противника за 5:1.

В идващия кръг “моряците” гостуват на Лацио, а Бреша приема Каляри. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Серия А 19 кръг, неделя 12 януари  Сампдория 5:1краен резулат  Бреша