Самолет на корейската авиокомпания Чеджу еър“ със 181 пътници на

...
Самолет на корейската авиокомпания Чеджу еър“ със 181 пътници на
Коментари Харесай

Авиокатастрофа в Южна Корея с десетки жертви

Самолет на корейската самолетна компания „ Чеджу еър “ със 181 пасажери на борда се разруши при кацане на интернационалното летище в корейския град Муан. До момента е доказано, че са починали 85 души, избавени са двама членове на екипажа.

Самолетът Боинг 737-800 е пристигал от Банкок, като след приземяването е излязъл от пистата е се е блъснал в защитна бетонна стена.

Сред пасажерите е имало двама тайландци, а останалите са били южнокорейски жители. Според представител на противопожарните служби, злополуката може да е породена от удар с птици и неподходящото време в региона.

В изказване от нискобюджетния транспортьор „ Чеджу еър “ сервираха извинения и обявиха, че вършат всичко допустимо да окажат помощ след злополуката.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР