Сила, увереност, вдъхновение – сред пожеланията към медиците за празника им
„ Само дружно – здравни специалисти, институции, пациенти и гражданско общество, можем да превърнем знанието в действителни дейности и политики. С това разбиране още в първите ми дни като министър отворих вратите на своя кабинет за диалог с всички заинтригувани страни. Вярвам, че градивният разговор е пътят към дълготрайната успеваемост на здравната система “. Това декларира министърът на опазването на здравето доцент Михаил Околийски в своето послание към медиците по случай днешния Световен ден на здравето.
„ Благодаря Ви за напъните да изградим по-качествено, по-справедливо и по-човечно опазване на здравето за всички. Пожелавам Ви сили и убеденост в най-хуманната задача “, споделя още министърът и приканва: „ Нека дружно продължим да отстояваме полезностите на науката и солидарността в интерес на хората. Да създадем среда, която да стимулира младите медицински експерти да се развиват в България, а на пациентите – да даде спокойствието и увереността, че грижите за здравето им са в сигурни ръце “.
Поздравление към заетите в здравния бранш насочва и шефът на НЗОК доцент Петко Стефановски. Той насочва поздравления във връзка професионалния празник и добавя: „ Благодарение на професионализма, волята и всеотдайността Ви го посрещаме с убеждението, че българското опазване на здравето има бъдеще: българските лекари, зъболекари, фармацевти, експерти по здравни грижи и всички, работещи в тази сфера, потвърждавате всеки ден, че здравето на нацията ни е Вашият най-висш приоритет.
Затова и цялото ни общество Ви отдава заслуженото с почит и почитание за грижите и упованието, които безрезервно раздавате в моментите на страдалчество и болежка на Вашите пациенти “.
Доц. Стефановски също по този начин декларира, че НЗОК ще продължи да поставя старания, с цел да обезпечи естественото действие на системата и да подсигурява на всеки жител нужните му медицински грижи да станат по-достъпни.
Председателят на УС на Българския лекарски съюз доктор Николай Брънзалов също насочва приветствен адрес към заетите в бранша. Той акцентира, че тази година медиците означават празника в изискванията на финансова неустановеност – с настоящ длъжностен кабинет и работа в границите на продължен бюджет, и показва, че това е тестване както за здравната система, по този начин и за всеки един от заетите в нея, изискващо още по-голяма резистентност, отговорност и професионализъм.
„ Въпреки тези провокации Вие продължавате да изпълнявате своята задача с достолепие, доказвайки, че грижата за пациента остава Ваш главен приоритет. Именно в сходни моменти се открояват силата на лекарската специалност и нейното основно значение за обществото “, отбелязва доктор Брънзалов и прибавя: „ Вашият труд е предопределение, което изисква освен познания и умения, само че и сърце, мощ и неизменност.
Пожелаваме Ви здраве, мощ и ентусиазъм, убеденост и кураж, с цел да продължавате с чест и отговорност своята благородна задача “.
„ Благодаря Ви за напъните да изградим по-качествено, по-справедливо и по-човечно опазване на здравето за всички. Пожелавам Ви сили и убеденост в най-хуманната задача “, споделя още министърът и приканва: „ Нека дружно продължим да отстояваме полезностите на науката и солидарността в интерес на хората. Да създадем среда, която да стимулира младите медицински експерти да се развиват в България, а на пациентите – да даде спокойствието и увереността, че грижите за здравето им са в сигурни ръце “.
Поздравление към заетите в здравния бранш насочва и шефът на НЗОК доцент Петко Стефановски. Той насочва поздравления във връзка професионалния празник и добавя: „ Благодарение на професионализма, волята и всеотдайността Ви го посрещаме с убеждението, че българското опазване на здравето има бъдеще: българските лекари, зъболекари, фармацевти, експерти по здравни грижи и всички, работещи в тази сфера, потвърждавате всеки ден, че здравето на нацията ни е Вашият най-висш приоритет.
Затова и цялото ни общество Ви отдава заслуженото с почит и почитание за грижите и упованието, които безрезервно раздавате в моментите на страдалчество и болежка на Вашите пациенти “.
Доц. Стефановски също по този начин декларира, че НЗОК ще продължи да поставя старания, с цел да обезпечи естественото действие на системата и да подсигурява на всеки жител нужните му медицински грижи да станат по-достъпни.
Председателят на УС на Българския лекарски съюз доктор Николай Брънзалов също насочва приветствен адрес към заетите в бранша. Той акцентира, че тази година медиците означават празника в изискванията на финансова неустановеност – с настоящ длъжностен кабинет и работа в границите на продължен бюджет, и показва, че това е тестване както за здравната система, по този начин и за всеки един от заетите в нея, изискващо още по-голяма резистентност, отговорност и професионализъм.
„ Въпреки тези провокации Вие продължавате да изпълнявате своята задача с достолепие, доказвайки, че грижата за пациента остава Ваш главен приоритет. Именно в сходни моменти се открояват силата на лекарската специалност и нейното основно значение за обществото “, отбелязва доктор Брънзалов и прибавя: „ Вашият труд е предопределение, което изисква освен познания и умения, само че и сърце, мощ и неизменност.
Пожелаваме Ви здраве, мощ и ентусиазъм, убеденост и кураж, с цел да продължавате с чест и отговорност своята благородна задача “.
Източник: zdrave.net
КОМЕНТАРИ




