Само една партия в новия парламент се държи така, сякаш

...
Само една партия в новия парламент се държи така, сякаш
Коментари Харесай

Ах, този невъзпитан парламент... и други особености на новите 240


Само една партия в новия парламент се държи по този начин, като че ли е на власт. Останалите наподобява или са ошеметени от изборите, или не са очаквали да имат триумф, или пък имат задоволително огромен опит , с цел да знаят по какъв начин да се държат.

Този анализ на държанието на парламентарните сили в първите дни от работата на 45-тото Народно заседание направи психиатърът доктор Цветеслава Гълъбова. Потърсихме я и с цел да разберем по какъв начин можем да разпознаем по кое време един народен представител е откровен в изявленията си от парламентарната естрада или пред медиите в коридорите.

Общото за множеството от новите народни представители, които се изявяваха в четвъртък и петък предходната седмица, е, че се държаха невъзпитано, споделя доктор Гълъбова, с уточнението, че не желае да употребява по-твърд изказ. А по отношение на това кои наподобяват като ръководещи и кои не, наблюденията на психиатъра демонстрират следното:

" Има една партия, която наподобява не проумява, че може да загуби властта. Те са с държание на ядосано дете, на което му е отнета играчката, надълбоко детско държание. Сраснали са се с властта, считат, че тя им се поставя, както и всички, свързани с това атрибути - пари, стандарт, нищо че повече от половината българи живеят под прага на беднотия. Определено единствено в тях виждам държание на хора, които са на власт ".

А в какво се показва държанието на депутатите от тази партия, съгласно доктор Цветеслава Гълъбова някогашните ръководещи към момента са доста надменни, горделиви, доста гнусливо поглеждат към останалата част на залата в Народното събрание.

" И несъмнено, продължава мантрата, която слушаме към този момент доста години, с изречението: Другите нямат опит, ние сме най-опитни. За страдание няма кой да ги попита: Вие като влязохте във властта преди 12 години, имахте ли опит? Или може би единствено вие имате право да се учите? "

 Снимка: Българска телеграфна агенция

А в случай че би трябвало да се погледнат новите хора, без опит в Народното събрание, доктор Гълъбова напомня, че съответно в партията " ИТН " това са хора с стоманен професионализъм.

" Да, те вършат шоу, само че това също е работа, и изисква доста професионализъм. Доколкото познавам и хора от другите парламентарни групи, имам и персонални познанства, множеството от тях са експерти в своите си области ", твърди психиатърът. И пита: " Какъв опит имаха досегашните, когато влязоха в Народното събрание преди 12 години? Да си бил секретар или да си работил по еди какъв си план, да си бил министър, това специалност ли е? "

В държанието на ГЕРБ се виждат и знаци за доста съществени комплекси, счита доктор Гълъбова. Като злобните намеци и закачки, както и подмятането от страна на депутата Десислава Атанасова към президента: " Ами ние чакахме да бъдем поздравени! ".

" Ама чакайте, вие защо очаквате да бъдете поздравени, това да не е женитба? Или излиянията на Георги Марков, че Борисов бие 5 пъти и е първенец. Да, изборите са тип съзтезание, само че това не е съзтезание кой повече ще го направи, а какво се е случило, като го е направил. Какво направихте за 12 години? Останахме ли най-бедните в Европейски Съюз, останахме. На последно място ли сме по мярка на заплатите, на последно. На кое място сме по смъртност или по другите демографски индикатори? И когато всичко наподобява по този начин, да се упорства, че те са най-хубавите, че без тях не могат ", счита още Гълъбова.

Колкото до това има ли откровено говорещи депутати, доктор Цветеслава Гълъбова е склонна да се довери на обособени хора от всички парламентарни групи, като се изключи спечелилата изборите коалиция.

" След митингите от предишното лято съм надълбоко уверена, че откровени или не, тези депутати ще се преценяват с хората, в доста по-голяма степен, в сравнение с през последните 12 години. Мисля, че не остана политик в България, на който да не е ясно, че в случай че не се съблюдават разпоредбите на играта, че в случай че хората бъдат редовно подценявани, унижавани, лъгани, крадени, държани в беднотия и бедност, всеки подобен опит ще приключва на площада. И доста бързо ще намерят пътя към изхода, в случай че не играят по разпоредбите на демокрацията ".

Според нея е добре, че в новия парламент има 6 партии, тъй като те ще си бъдат коректив една на друга. А демокрацията съгласно доктор Гълъбова се гради извънредно постепенно. Сега се учим.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР