Само 78 дни, след като разгроми Саутхемптън с 9:0 в

...

"Лестър" се препъна в отбора, който победи с 9:0

Само 78 дни, откакто разгроми " Саутхемптън " с 9:0 в рекорден мач във Висшата лига, " Лестър " позволи неточност против " светците " на своя стадион " Кинг пауър ". " Лисиците " изгубиха с 1:2 и продължиха да се показват нерешително в последния месец.

Денис Прат изведе " Лестър " напред в 14-ата минута след подаване на Джейми Варди, само че по-късно отборът на Брендан Роджърс срещна огромни проблеми. До почивката " Саутхемптън " доминираше и изравни посредством Стюърт Армстронг.

През втората част " светците " излязоха напред с прецизен изстрел на Дани Ингс в 81-ата минута.

В края имаше и трагични моменти, откакто Джони Еванс изравни, само че попадението му беше анулирано поради засада след обзор със системата за видеоповторения.

Поражението оставя " Лестър " на второ място в таблицата, на 13 точки зад " Ливърпул " и на една пред " Манчестър сити ". И двата отбора обаче имат мач по-малко.

Убедителни победи реализираха " Манчестър юнайтед " и " Челси ", които се постановиха над " Норич " и " Бърнли ".

© Reuters

" Червените дяволи " не срещнаха никакви проблеми с последния в таблицата и победиха с 4:0. Маркъс Рашфорд вкара два пъти в 27-ата и 52-ата минута, а останалите попадения бяха дело на Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд.

" Челси " надделя " Бърнли " на своя стадион с 3:0, като си обезпечи задатък от две попадения до почивката. Жоржиньо вкара от дузпа в 27-ата минута, а 11 по-късно прецизен беше и Тами Ейбрахам.

Третият гол вкара Калъм Хъдсън-Одой четири минути след паузата.

В първия мач от деня лондонското дерби сред " Кристъл Палас " и " Арсенал " приключи 1:1. " Артилеристите " не съумяха да вземат трети следващ триумф, макар че откриха още в 12-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг се разписа след подаване на Александър Лаказет.

© Reuters

В началото на втората част " орлите " изравниха с удар на Джордан Аю, при който топката рикошира в Давид Луиз. Малко по-късно " Арсенал " остана и с човек по-малко, откакто Обамеянг беше изпъден поради жестоко влизане в краката на Макс Майер.
Източник: dnevnik.bg