Съмишленици, приятели и млади изследователи събра представянето на новата книга

...
Съмишленици, приятели и млади изследователи събра представянето на новата книга
Коментари Харесай

Институт „Иван Хаджийски“ представи книгата на проф. Петър-Емил Митев „Карл Маркс и след него...

Съмишленици, другари и млади откриватели събра представянето на новата книга на професор Петър-Емил Митев „ Карл Маркс и след него… “. Домакин на събитието беше Институтът по социология „ Иван Хаджийски “, а показване на книгата направи доцент Борис Попиванов.

Попиванов акцентира безспорната новост на проучването, както и острата липса на сходно скорошно вглеждане, което да може да ориентира, вкара и предизвика интереса към марксистката политическа традиция в българската научна традиция досега.

„ Да приказваш за книгата, когато към този момент е написана, като че ли постоянно е по-трудно, в сравнение с да се напише самата книга “, призна създателят. Провокиран от своята аудитория, проф. Митев подсети, че откривателите на Маркс мъчно могат да избягат от тематиката „ про “ и „ контра “. Изследването не е апологетично, въпреки създателят да застава на позицията „ про “.

Книгата е трипластова, анализираща в детайли Маркс – първо през разбор на неговата лична доктрина, второ посредством преглед на прочитите върху него от неговите научни наследници, и трето – посредством разбор на дебатите върху „ Капиталът “: половин век, един век и век и половина след неговото излизане.

Авторът получи поздравления и от шефа на издателството на книгата Любен Козарев. „ Изток-Запад “ работи дългогодишно с проф. Митев и е измежду главните издателства, подкрепящи българските откриватели в областта на обществените науки.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР