Салваторе Карузо се класира за втория си четвъртфинал на ниво

...

Салваторе Карузо елиминира един от фаворитите на Sofia Open

Салваторе Карузо се класира за втория си четвъртфинал на равнище международен тур.

След като на старта победи българина Димитър Кузманов, представителят на Италия реализира триумф и във втория кръг, надделявайки с 2:0 сета над един от любимците в шампионата Феликс Оже-Алиасим. В обособените елементи 6:4, 6:4 след 1:40 часа игра.
 Мелцер и Роже-Васлен се класираха на полуфинал на двойки на Sofia Open 2020

Водачите в схемата отстраниха британците Джони О`Мара и Кен Скупски

20-годишният канадец имаше своите шансове, изключително във втория сет, само че по този начин и не съумя да пробие подаването на съперника си.

Пробив в основния седми гейм на първия сет се оказа задоволителен на Карузо да поведе в резултата с 6:4. През втората част Оже-Алиасим пропусна златен късмет в четвъртия гейм. Пред канадеца се откриха цели 5 точки за пробив, само че той не съумя да осъществя нито една.

Това му коства скъпо, тъй като в ответния гейм Карузо проби на 15, след което с лекост затвърди за преднина 4:2. До края италианеца не остави никакъв късмет на Оже-Алиасим и записа една от най-големите победи в кариерата си.