Сакраменто Кингс с Александър Везенков спечели шеста поредна победа в

...

Везенков и Сакраменто непобедими в шести мач

Сакраменто Кингс с Александър Везенков завоюва шеста поредна победа в постоянния сезон на НБА. Тимът на българския национал продължи серията си, откакто се наложи със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) над Далас Маверикс в зала “Американ Еърлайнс Сентър ” в Тексас. Това е четвърти следващ мач, в който “кралете ” на Майк Браун бележат най-малко 125 точки.

Везенков направи мощен мач. Той игра 13 минути и се отличи със 7 точки, 1 битка, 1 асистенция и 1 чадър при 3/5 пукотевица от игра, в това число 1/2 от тройката. Той игра единствено към четири минути през първото полувреме, а по-късно се появи още веднъж в игра при резултат 88:86 и с него на паркета Сакраменто направи страхотна серия, с помощта на която подвигна разликата до съвсем 20 точки и по този начин реши мача в своя изгода.

Това бе конфликт сред директни съперници в Западната конференция, като Сакраменто към този момент е на четвъртото място в класирането с баланс от 8-4, до момента в който Маверикс остават на петата позиция с 9-5. Това бе първият от общо двете следващи гостувания на " кралете ", като след към 24 часа те още веднъж излизат на паркета - против Ню Орлиънс Пеликанс в 3:00 часа идната нощ.

За Сакраменто още веднъж блестяха Домантас Сабонис и Ди’Аарън Фокс. Литовският център записа 32 точки, 13 битки и 6 асистенции при 13/15 пукотевица от игра, до момента в който Фокс приключи с 30 точки и 7 асистенции при 6/10 пукотевица от тройката.

Лука Дончич реализира 25 точки, 10 битки и 7 асистенции за Далас. Кайри Ървинг добави 23 точки, Тим Хардауей-младши се регистрира с 14 точки, а Джош Грийн се разписа с 11 точки.
Източник: novsport.com