САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис вкара 31 точки, включително

...

Забивката на Сабонис 7,7 секунди преди края изпраща Кингс пред Спърс със 131-129

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис вкара 31 точки, в това число забивката за зелена светлина при оставащи 7,7 секунди, и Сакраменто Кингс победиха Сан Антонио Спърс 131-129 в четвъртък вечерта.

Сабонис добави 17 битки и девет асистенции, записвайки своя 45-и следващ дабъл-дабъл.

Де'Аарон Фокс означи 17 от своите 33 точки през четвъртата четвърт, преди да отпаднат в последната минута.

Шпорите бяха без водещия голмайстор Виктор Уембаняма заради навехнат десен гален. Очаква се звездният новобранец също да пропусне съботния мач на Голдън Стейт.

Сан Антонио падна до 0-7 без Уембаняма този сезон.

Кралете изостават със 129-126, Малик Монк вкара изравнителна тройка 23,1 секунди преди края. Сабонис го последва с кражба и преходно забиване, с цел да изведе Сакраменто напред.

Девин Васел пропусна 3 в последните секунди, а Джереми Сочан пропусна следващ опит при сирената.

Сакраменто приключи мача със серия 7-0.