Съединените щати обявиха, че спират част от помощта си за

...
Съединените щати обявиха, че спират част от помощта си за
Коментари Харесай

След държавния преврат: САЩ спират част от помощта си за Габон

Съединените щати оповестиха, че стопират част от помощта си за Габон в отговор на държавния прелом, осъществен в тази страна в края на август, съобщи Франс прес.

" Правителството на Съединени американски щати стопира част от задграничната си помощ за Габон, до момента в който прави оценка противоконституционната интервенция на членове на армията на страната ", се споделя в изказване на ръководителя на американската дипломация Антъни Блинкън.

В изказването си Блинкън съобщи, че прекъсването няма да засегне дейностите на държавното управление на Съединени американски щати в богатата на нефт централноафриканска страна. В изказването не се прецизира какви стратегии, финансирани от Съединени американски щати, ще бъдат наранени или каква сума ще бъде спряна, означи Асошиейтед прес.

Габон е втората страна, в която бе осъществен боен прелом след свалянето на държавното управление в Нигер по-рано тази година. Съединени американски щати също стопираха част от помощта за Нигер, само че към момента не са определили публично дали случилото се е прелом.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР