Съдиите по вписванията влязоха в спор с управляващите заради преходните

...
Съдиите по вписванията влязоха в спор с управляващите заради преходните
Коментари Харесай

Спор за закона за държавния бюджет в правна комисия

Съдиите по вписванията влязоха в спор с ръководещите поради преходните и заключителните разпореждания в Закона за държавния бюджет. С тях съдиите по вписванията се заличават и вписването на Нотариални покупко-продажби с парцели става от съдебно-охранително в административно произвеждане.

Текстовете бяха атакувани и от Екатерина Захариева от ГЕРБ - Съюз на демократичните сили на съвещанието на парламентарната правна комисия.

Ива Митева от " ИТН " съобщи, че няма да поддържат преходни и заключителни разпореждания, които не касаят бюджета и изрази противоречие със заличаването на съдиите по вписванията.

Председателят на правната комисия Милен Матеев сподели, че казусът ще бъде решен сред първо и второ четене на Закона за бюджет 2022.

Смятаме, че измененията са обилни и имат потребност от обособена законодателна наредба. Както и от повече време за публично разискване и чуване на мненията на всички наранени от тази промяна страни. Така че нашето предложение, което ние се ангажираме ние да създадем сред двете гласувания на Закона за държавен бюджет за 2022 година тези параграфи да отпаднат от преходните и заключителните разпореждания на Закона, сподели Милен Матеев, ръководител на парламентарната комисия по Конституционни и правни въпроси.

Основното, което ни тормози, че едно произвеждане със 100 годишна история се трансформира с лека ръка. Освен всичко останало, това е правосъдно - охранително произвеждане, което се развива по Граждански процесуален кодекс. Това произвеждане не може просто ей по този начин да бъде превърнато в административно въобще без публично разискване и диспути. Без позицията на нашата асоциация и всички заинтригувани гилдии, сподели Десислава Михайлова, ръководител на Асоциацията на съдиите по вписванията.
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР