Съдебният процес срещу сочения за нов наркобос на София Георги

...
Съдебният процес срещу сочения за нов наркобос на София Георги
Коментари Харесай

Ще има ли присъда за новия наркобос на София или ще се повтори мръсния сценарий с убийците на сина на Венци Стефанов?

Съдебният развой против посочения за нов наркобос на София Георги Петров навлиза в решителната си фаза. Поредното съвещание е планувано за 26 октомври, когато 42-годишният мъж ще бъде изправен на подсъдимата пейка по обвиняване, че е поръчал убийството на Кирил Киров-Киро Японеца Мнозина обаче се питат - за какво обвинени в извънредно тежко закононарушение каквото е това в подбуждане към ликвидиране (по член 116 от Наказателния кодекс), предвиждащо наказване сред 15-20 години или пожизнен затвор, имат право да се разхождат на независимост, вместо да са зад решетките!

По този метод подсъдимият и целта му още веднъж ще се изправят очи в очи, единствено на няколко метра разстояние...

А всичко можеше да завърши още преди 2 години, когато съгласно прокуратурата и събраните досега доказателства, Йончо е възнамерявал покушението против Кирил Киров.

Тогава мократа поръчка бе осуетена в точния момент от специфичните служби, а Петров бе задържан и настанен в килия в Националната следствена работа. Престоят на Йончо зад решетките продължи единствено 5 месеца, все едно че е бил на отмора на Малдивските острови. След това следствието против него изненадващо стартира да буксува и бяха нужни цели 2 години и 6 месеца до момента в който стигне до деловодството на съда. Бавното правораздаване отвърза ръцете на Петров и му даде опция да се развихри в мръсния бизнес с дистрибуция на дрога в столичните квартали " Западен парк ", " Красна поляна ", " Света Троица " и " Факултета ", безапелационни са пред БЛИЦ източници от специфичните служби.

Наркобизнесът не е единственото провинение на Петров, именуван още и Йончо.

Според оперативните служби, един от първите му удари е обирът на чейнджбюро на Алексей Петров. Йончо обаче не се задоволява да посегне на обекта за продан на валута на някогашната барета, само че по-късно отмъква и един от колите му.

Йончо неведнъж е заключван за разнообразни закононарушения, само че по-късно е пускан от ареста по живо, по крепко.

Мократа поръчка против Японеца

Мотивът на Йончо да изиска гибелта на Киро Японеца е финикийски. Поискал е да го отстрани, тъй като му дължал голяма сума, която нямал никакво желание да връща. Решил, че ще му излезе много по-евтино, в случай че се заеме с убийството на Киров.

Така на 2 май 2015 година тъстът на Йончо - Марин Петров, открива огън по Киро Японеца и неговите синове Януш и Спартак пред къщата им в ромския квартал " Факултета ". По време на пукотевицата Януш е ранен в гърба, а патронът едвам не пробива сърцето му. По това време оперативните служби си свършват работата, което довежда до задържането на Йончо и тъста му.

На двамата са повдигнати обвинявания за подготовка на ликвидиране и нелегално владеене на оръжие.

Това не е първият опит на Йончо за премахването на Кирил Киров. Той прави това и през 2013 година, когато обаче е оголен и баретите нахлуват в къщата му.

При обиска в къщата му, криминалистите откриват револвер " Берета ", съществено количество дрога и контролна везна, на която нормално се мерят дозите с бял прахуляк. Арестът не пречи на Йончо да изпраща злокобни послания на очевидците на престрелката. Целта му е някои от тях да се откажат от показанията си и той още веднъж да излезе изсъхнал.

Според оперативна информация Японеца е трябвало да бъде разстрелян по време на изкуствено призован от Йончо митинг пред къщата му във " Факултета ". За благополучие изтезанието е осуетена в точния момент. Сега очакванията на потърпевшите от дейностите на Йончо е магистратите да си свършат бързо и качествено работата и да му обезпечат сурова присъда.

Надеждите им се подхранват и от обстоятелството, че правосъдният развой е предоставен на авторитетната арбитър Александрина Йорданова.

Работещите по случая служители на реда, следователи и прокурори са уверени в професионализма на арбитър Йорданова и считат, че тя няма да повтори безобразното решение на сътрудниците си от Апелативния спецсъд Росенова, Врачева и Колева, които оправдаха Йоско Костинбродския и бандата му - упрекнати за стрелбата против Кирил Киров, отвличането и убийството на сина на Венци Стефанов - Митко и голям брой други закононарушения.

Ивайло КРАЧУНОВ
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР