Съдебната сага за разменените бебета в АГ болница Шейново“ приключи

...
Съдебната сага за разменените бебета в АГ болница Шейново“ приключи
Коментари Харесай

Край на делото за разменените бебета в „Шейново“! ВКС се произнесе

Съдебната сага за разменените бебета в АГ болница „ Шейново “ завърши дефинитивно с решение на Върховния касационен съд. Магистратите се произнесоха по проблема, който провокира необятен публичен отзив преди години.

Върховният касационен съд е приел, че една от майките на новородените е съдействала с държанието си за размяната на двете бебета. Това излиза наяве по гражданско дело, заведено против болничното заведение от засегнатата майка.

Случаят е от преди четири години, когато две бебета са били разменени в родилния дом и след това попадат в разнообразни фамилии. Малко по-късно ДНК проби потвърждават размяната.

Според правосъдния състав майката е била наясно със смисъла на идентификационните гривни, сложени на нея и на новороденото, само че не е направила инспекция по време на престоя си в болничното заведение.

Съдът понижава присъденото обезщетение на половина, като приема, че тя е съдействала за настъпването на вредите. Първоначалният иск на фамилията е бил за 300 000 лв.. Решението е дефинитивно.

Източник: bTV

Още вести четете в: България, Крими & Темида, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР