Съдбоносен ден настъпи за бъдещето на Ботев (Пловдив). Привържениците на

...
Съдбоносен ден настъпи за бъдещето на Ботев (Пловдив). Привържениците на
Коментари Харесай

Очакват решението на Зингаревич, може и да остане

Съдбоносен ден настъпи за бъдещето на Ботев (Пловдив). Привържениците на " жълто-черните " с неспокойствие чакат през днешния ден съответни вести към ориста на обичания си клуб. Преди великденските празници завърши акцията по набиране на пресен капитал, само че тя съвсем несъмнено ще се окаже несполучлива.
Прочетете още
Както е известно, мажоритарният притежател Антон Зингаревич трансферира 30% от своите дялове на фенското съдружие, а то от своя страна ги пусна в продажба. На свободния пазар бяха препоръчани 500 хиляди поименни акции с право на глас, всяка с номинал от 10 лв.. При цялостна реализация това би донесло 5 милиона лв. за клуба - сума, която наподобява недостижима към днешна дата.

Вече се чака тежката дума на Зингаревич, който в края на предходната година бе разгласен за опасност за националната сигурност и получи възбрана да влиза в страната за период от 10 години.

Руският предприемач към момента няма желание да се отдръпва с лека ръка и разполага с проект Б, въпреки и неособено оптимистичен. По информация на " Тема Спорт ", бюджетът ще бъде фрапантно орязан, ще бъде въведен невисок таван на заплатите и ще се залага главно на млади играчи - българи и чужденци, съгласни да играят съвсем безплатно.

Фалитът продължава да бъде действителна алтернатива и все още обстановката наподобява " на кантар " - 50 на 50. Според доближени до Зингаревич, той разполага със мощен коз в ръкава си по отношение на " враговете " си - огромна част от парите, вложени в клуба, са предоставени под формата на заеми, което слага Ботев в деликатна правна позиция.

" Канарчетата " остават " на тезгяха " - клубът към момента е разгласен за продажба, а развръзката наподобява все по-близо.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР