Съдът в Кралство Дания е одобрил молбата на българските власти

...
Съдът в Кралство Дания е одобрил молбата на българските власти
Коментари Харесай

УБИЙСТВОТО В ЦАЛАПИЦА: Съдът в Дания е одобрил екстрадицията на Рангел Бизюрев

Съдът в Кралство Дания е одобрил молбата на българските управляващи за екстрадицията на Рангел Бизюрев. Той е апетитен от прокуратурата у нас като главен обвинен за убийството на Димитър Малинов от Цалапица. Това съобщи окръжният прокурор на Пловдив Ваня Христева, представена от Нова.
Първата инстанция в Дания е удостоверила настояването за неговата екстрадиция. „ Информацията за решението на датския съд е получена през днешния ден, само че то не е дефинитивно, защото може да бъде обжалвано на втора инстанция”, разясни още Христева.
Към момента няма информация дали на Бизюрев са повдигнати обвинявания в Дания за подправените документи, с които беше хванат.
Днес се организира митинг пред Съдебната палата в Пловдив. Близки на Малинов и поданици на селото упорстват за обективен развой и отсрочване на делото до изгонването на Бизюрев. Днес в съда се организира съвещание по процеса против близнаците Валентин и Борислав Динкови, упрекнати, че са укрили натрупа на жертвата.

Снимка: БГНЕС
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР