Съд в Манчестър осъдил на 5 г. и 4 месеца

...
Съд в Манчестър осъдил на 5 г. и 4 месеца
Коментари Харесай

Отсъдиха 5 г. затвор на британец за поддръжка на опълченците в Донбас

Съд в Манчестър осъдил на 5 година и 4 месеца затвор английския жител Бенджамин Стимсън, воювал в Донбас, заяви life.ru. Отначало го заплашвали 8 година, само че той си признал виновността и се разкаял. Както оповестява Би Би Си, мъжът е упрекнат в терористична активност в Донбас. Твърди се, че Стимсън възнамерявал да „ прави терористични актове посредством встъпване в редовете на опълчението, противостоящо на украинските управляващи, и работа в качеството си на опълченец”, само че съдът не намерил доказателства за неговото присъединяване в бойните дейности. Британецът твърдял, че бил водач на кола за спешна помощ и в никого не е стрелял.

Според юриста на Стимсън, той се оказал в Донбас едвам в края на лятото на 2015 година, когато дейните боеве приключили.

По-рано изданието Лайф писа, че 41-годишният Стимсън прекарал в Донбас едвам няколко месеца, откакто в изявление за Би Би Си декларирал, че се гордее със своята постъпка. Той признал, че желае съветско поданство.

Превод и редакция: БЛИЦ
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР