С три мача днес приключва последният 30-и кръг от редовния

...

ЦСКА се нуждае от нова победа срещу Ботев Враца, за да не изостане от Лудогорец

С три мача през днешния ден завършва последният 30-и кръг от постоянния сезона на Първа лига. В първия от тях Берое посреща Хебър от 15:30 часа. В 17:45 би трябвало да стартира дуелът Локомотив Пловдив - Левски, а в късната среща ЦСКА е хазаин на Ботев Враца, като стадион " Българска войска " ще остане празен поради наказване на " армейците ".

ЦСКА завоюва против врачани с 4:0 по-рано през сезона. В последните три дуела сред двата отбора столичани са отбелязали 12 гола, до момента в който Ботев Враца има вкарани единствено 2. Саша Илич няма да може да разчита на двама съществени футболисти в идния мач. Става въпрос за Амос Юга и Брайън Морено. Последният получи травма през първото полувреме на и заради тази причина не попадна в сметките за в предния кръг.

Левски пък отпътува за Пловдив със самочувствието на тим, завоюва 4 от последните си 5 мача в Първа лига. Благодарение на положителните си резултати гостите се нареждаха на 4-ото място във краткотрайното класиране. Тимът изостава на 5 точки зад 3-ия ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив от своя страна записа тъждество 1:1 в. Двата гола в срещата бяха маркирани през второто полувреме. Кристиан Добрев вкара в 48-ата минута, а Хорхе Сегура с дебютното си попадение за Локомотив Пловдив уреди точката за " смърфовете " в 87-ата минута. След този мач Славия се задържа на 6-ото място с 49 точки, а Локомотив Пловдив е 7-и с 47.

Берое завоюва два от последните три дуела против Хебър. В последните три директни срещи сред двата отбора старозагорци са отбелязали 10 гола, до момента в който противникът им е вкарал единствено 3.