С превъзходна игра Тотнъм победи Арсенал с 2:0 в дербито

...

"Тотнъм" продължава да лети, пак победи "Арсенал"

С превъзходна игра " Тотнъм " победи " Арсенал " с 2:0 в дербито на Висшата лига. Играчите на Жозе Моуриньо не оставиха шансове на противника си и записаха пета поредна победа против огромния си конкурент.

Головете означиха Хюн-Мин Сон в 13-ата и Хари Кейн в 45-ата минута. Двамата се регистрираха и с по една асистенция и за следващ път през този сезон потвърдиха, че са най-опасното атакуващо дуо в Англия.

Снимка: Reuters

Победата е седма в 11 кръга за " Тотнъм " и с нея " шпорите " още веднъж оглавиха класирането. Те са с 24 точки, а от началото на акцията имат единствено едно проваляне.

" Арсенал " остава 15-и с 13 точки и без победа в четвърти следващ мач. " Артилеристите " имат единствено 10 вкарани гола, а последната им победа е от 1 ноември.
Източник: btvnovinite.bg