С представлението Сбогом, Йохан Райс на студио за документален театър

...
С представлението Сбогом, Йохан Райс на студио за документален театър
Коментари Харесай

Фестивал за документален театър започва днес в Пловдив

С представлението " Сбогом, Йохан Райс " на студио за документален спектакъл VoxPopuli в Държавен Куклен спектакъл - Пловдив ще бъде открит през днешния ден фестивалът " Театър на отговорността ". Четири спектакъла, апаратура навън, концерт и полемика са измежду събитията, които влизат в неговата стратегия, оповестява неговият уредник Борис Зафиров.

По негови думи фестивалът е отдаден на документалния и обществено ангажирания спектакъл и предлага представления, които не са показвани до този миг на пловдивска сцена. Водещи тематики в тазгодишното издание на " Театър на отговорността " са въздействието на цифровите технологи върху актуалното другарство, връзката сред индивида и историята на града, в който е израснал и проблемите в общуването в днешното фамилията.

В селекцията тази година се отличават интерактивното зрелище " Тук и в този момент " на Playback theater, " Смъртта не е краят " на Театър " Реплика ", а закриването ще бъде с концерт на група Help me Jones в Bee Bop Cafе.

Фестивалът се провежда от Сдружение с нестопанска цел " Театър на отговорността " с поддръжката на Държавен куклен спектакъл - Пловдив, Национална гимназия за театрални и екранни изкуства Bee Bop Cafе.

Фестивалът продължава до 6 октомври, а неговата цялостна стратегия може да бъде открита тук.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР