С попадения на дебютантите Калъм Уилсън и Джеф Хендрик отборът

...

Дебютанти носят успех на Нюкасъл на старта

С попадения на дебютантите Калъм Уилсън и Джеф Хендрик тимът на Нюкасъл стигна до триумфа с 2:0 като посетител над Уест Хям в дуел от първия кръг на Премиър лийг. Така " чуковете " за 14-и път в историята си стартираха сезона със загуба.

Нюкасъл пък нямаше триумф в дебютния мач за сезона от август 2012 година, когато победи Тотнъм.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част, когато паднаха и двата гола. Най-напред в 56-ата минута Калъм Уилсън откри резултата, откакто акробатично засече топката от близко във вратата на домакините.

Това беше осми гол от девет мача за Уилсън, който игра в преди Нюкасъл за Борнемут, във вратата на Уест Хям. Асистенцията за гола му даде Джеф Хендрик, който в 87-ата оформи крайния резултат с удар от наказателното поле с десния крайник.

Така Нюкасъл се причисли към тимовете на Арсенал, Ливърпул и Кристъл Палас, които също стартираха сезона с победи.