Поклон пред Ботев, хвърляне на Богоявленския кръст и освещаване на бойните знамена на 6 януари в Благоевград
С полагане на цветя благоевградската общност ще означи 176 години от рождението на Христо Ботев. Церемонията ще се състои на 6 януари от 12.00 часа на пл. „ Народни будители “ (кв. „ Вароша “), където се намира бюст-паметника на българския стихотворец и бунтовник.
Непосредствено преди този момент, от 11.30 часа, на пл. „ Георги Измирлиев “, свещеници от Благоевград ще извършат водосвет на бойните флагове. Събитието се провежда от 3-то Бригадно командване.
В 10.40 часа на 6 януари, когато означаваме църковния празник Св. Богоявление или Йордановден, ще бъде спазена традицията и с мятане на Богоявленския кръст във водите на река Благоевградска Бистрица. Ритуалът ще се организира при моста до пл. „ Македония “.
Община Благоевград насочва покана към всички поданици и посетители на града да се включат в квалифицираната стратегия!




