С най-атрактивната дисциплина - паралелен гигантски слалом, приключиха сезона и

...

Под връх Тодорка: С паралелен слалом беше закрит сезонът на скиорите

С най-атрактивната дисциплинираност - успореден великански слалом, завършиха сезона и скиорите в детските възрастови групи.
Финалните страсти безусловно взривиха атмосферата на писта „ Детска котва “ под връх Тодорка.
Момичетата и момчетата U8, U10 и U12 се състезаваха за купа „ Боби Мавриков “, а в групите U14 и U16 - за купа „ Капи “.
В битката за челните места се впуснаха най-хубавите скиори във краткотрайната класация. До четвъртфиналите при най-малките девойки доближи Луиза Иванова от тима на СК„ Банско “. При момчетата в същата възрастова група, откакто мина през всички дуели, купата сграбчи Никола Замфиров от тима на СК„ Юлен “.
При девойките U10 Велина Панчева от тима на СК„ Юлен “ подвигна купата след успеха в огромния край. До осминафиналите доближи Георгия Балева от тима на Семеен кодекс „ Банско “.
В група U12 борбените девойки на СК„ Юлен “ демонстрираха забележителен дух за победа. Никол Иванова завоюва против съперничката си във финалния дуел и се подреди преди всичко. До четвъртфиналите се пребориха съотборничките й Адел Бранд и Илияна Вълканова.
В същата възрастова група при момчета двама състезатели на Семеен кодекс „ Юлен “ попаднаха в призовата тройка, където в огромния край Рони Муса извоюва успеха, а Мирослав Керанджиев остана на трето място след дуела на дребния край. До четвъртфиналите стигнаха Никола Балевски, Велислав Главчев и Калоян Георгиев от Семеен кодекс „ Юлен “.
Бурни и трагични бяха дуелите и за купа „ Капи “ при по-големите девойки и момчета в групите U14 и U16.
Състезателите на СК„ Юлен “ доближиха до победните дуели, където Лилия Хаджистоянова се класира на второ място при девойки U14, а при момчетата Йордан Стойчев също се подреди на второ място.
Малшанс имаше фаворитката в крайното класиране за сезона при девойките U16 – Елена Главчева, която се класира на второ място след огромния край. Съотборничките и́ Райна Лечева и Биляна Замфирова стигнаха до четвъртфиналите и останаха отвън призовата тройка. За момчетата на СК„ Юлен “ на второ място след огромния край се класира Милуш Панчев.
Така беше закрит един извънредно потребен спортен сезон. Състезатели и треньори се разделиха с обятия и си пожелаха здраве и ползотворна лятна подготовка.

Източник: struma.com