Експерт: Пролетта е идеалното време орхидеите да бъдат изнесени навън
С настъпването на пролетта феновете на орхидеи могат последователно да изнесат растенията си навън, където естествените условия подкрепят тяхното развиване и разцвет. Това припомня Крум Сотиров от Първо орхидеено общество.
По думите му орхидеите естествено порастват в природата и точно слънцето, дъждът и въздушната циркулация обезпечават най-хубавите условия за тяхното здраве. Според специалиста месеците, прекарани на открито, са изключително значими за укрепването на растенията и за залагането на предстоящ цвят.
Сотиров поучава феновете първо да открият какъв тип орхидея отглеждат, защото другите растения имат разнообразни температурни условия. Най-разпространените фаленопсиси, които се продават всеобщо в магазините, са мощно топлолюбиви и би трябвало да бъдат изнасяни на открито едвам когато минималните температури трайно се задържат над 16 градуса. Освен това е значимо растенията да бъдат сложени на леко засенчено място, тъй като директните слънчеви лъчи могат да изгорят листата им.
По-студоустойчивите орхидеи от родовете цимбидиум и дендробиум могат да бъдат изнесени още при нощни температури сред 8 и 10 градуса. Според специалиста точно температурните амплитуди сред деня и нощта оказват помощ на тези растения да заложат цветове.
Крум Сотиров обръща внимание и на обстоятелството, че макар дъждовете и по-високата мокрота напролет и лятото, орхидеите имат потребност и от в допълнение поливане, изключително в горещите дни.
Експертът споделя, че самият той отглежда част от японските си типове при оптимално естествени условия. Някои от тях, като неофинетия фалката и дендробиум монилиформе, могат да устоят даже краткотрайни захлаждания до минус 2 градуса.
От Първо орхидеено общество напомнят, че всеки фен може да получи спомагателни препоръки и информация по време на срещите на обществото, както и посредством обществените му мрежи.
По думите му орхидеите естествено порастват в природата и точно слънцето, дъждът и въздушната циркулация обезпечават най-хубавите условия за тяхното здраве. Според специалиста месеците, прекарани на открито, са изключително значими за укрепването на растенията и за залагането на предстоящ цвят.
Сотиров поучава феновете първо да открият какъв тип орхидея отглеждат, защото другите растения имат разнообразни температурни условия. Най-разпространените фаленопсиси, които се продават всеобщо в магазините, са мощно топлолюбиви и би трябвало да бъдат изнасяни на открито едвам когато минималните температури трайно се задържат над 16 градуса. Освен това е значимо растенията да бъдат сложени на леко засенчено място, тъй като директните слънчеви лъчи могат да изгорят листата им.
По-студоустойчивите орхидеи от родовете цимбидиум и дендробиум могат да бъдат изнесени още при нощни температури сред 8 и 10 градуса. Според специалиста точно температурните амплитуди сред деня и нощта оказват помощ на тези растения да заложат цветове.
Крум Сотиров обръща внимание и на обстоятелството, че макар дъждовете и по-високата мокрота напролет и лятото, орхидеите имат потребност и от в допълнение поливане, изключително в горещите дни.
Експертът споделя, че самият той отглежда част от японските си типове при оптимално естествени условия. Някои от тях, като неофинетия фалката и дендробиум монилиформе, могат да устоят даже краткотрайни захлаждания до минус 2 градуса.
От Първо орхидеено общество напомнят, че всеки фен може да получи спомагателни препоръки и информация по време на срещите на обществото, както и посредством обществените му мрежи.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




