С настъпването на летния сезон Българското Черноморие отново е във

...
С настъпването на летния сезон Българското Черноморие отново е във
Коментари Харесай

10 хиляди лева за 10 нощувки на българското море

С настъпването на летния сезон Българското Черноморие още веднъж е във фокуса на публичното внимание, само че освен с красивите си плажове и слънце. Тази година изключително мощно усещане вършат фрапантно повишените цени в хотелите, които оставят доста от евентуалните туристи с горчив привкус.

Като ослепителен образец за това служи оферта от хотел в Приморско, който предлага 10 нощувки на умопомрачителната цена от 10 000 лв.. 

Направихме инспекция в booking.com. За интервала от 20-30 юли, за 10 нощувки – семейство с 2 деца. И да сме напълно правилни - офертата е тъкмо за 9747 лв..

Докато някои биха могли да я оправдаят с първокласни условия и изключителни улеснения, за огромна част от българските фамилии сходна сума е непостижима.

Длъжни сме да отбележим, че цената е за ол инклузив. Хотелът е ситуиран директно до морския бряг – на Северния плаж на Приморско, с превъзходен аспект към морето, Маслен нос и Резиденция “Перла ". Човекът на Plovdiv24.bg, отговарящ за Южното Черноморие, удостоверява, че хотелът е страховит, само че цените в действителност не са за всеки. Може би това е повода в по-голямата си част да е цялостен с задгранични туристи.

Адекватност на цените

Подобни предложения слагат под подозрение конкурентоспособността на нашите курорти по отношение на други дестинации в Средиземноморието или даже по света, където за същата сума може да се получи доста по-високо равнище на обслужване, ексклузивност или по-дълъг престой.

Въпросът е дали хотелиерите на Черноморието се пробват да компенсират насъбрани загуби или пък пазарът разрешава сходно ценообразуване, основано на търсенето.

Във всеки случай, резултатът върху българските туристи е забележим – мнозина се ориентират към прилежащи страни или вътрешен туризъм в по-малки и непретенциозни обекти, които оферират по-приемливи цени.

Последици за българския туризъм

Високите цени безспорно въздействат върху имиджа на България като налична туристическа дестинация. Ако наклонността се резервира, това може да докара до преориентиране на обичайни пазари и отлив на туристи, които търсят оптимално съответствие сред цена и качество.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР