Днес бъди дете превърна Стара Загора в сцена на въображението и радостта
С доста музика, детски смях и пъстра празнична стратегия Стара Загора отбелязва Международния ден на детето - 1 юни. Парк " Артилерийски “ се трансформира в сцена на въображението, гениите и насладата, а стотици деца, родители и посетители споделят един от най-светлите празници в календара на града.
Празникът, проведен от Община Стара Загора под мотото " Днес бъди дете “, беше открит от зам.-кмета Надежда Чакърова, която поздрави децата, фамилиите и педагогическите екипи за грижата, обичта и напъните, с които всеки ден основават по-добра среда за най-малките поданици на града.
" Скъпи деца, от името на кмета на Община Стара Загора и от името на цялата общинска администрация ви пожелаваме да бъдете здрави, щастливи и постоянно да пазите усмивките си. Нашият ангажимент е да се грижим тези усмивки да стават от ден на ден и повече. Днес Община Стара Загора е подготвила богата празнична стратегия в границите на целия ден. Нека и ние, възрастните, бъдем с прелестно въодушевление, тъй като децата го заслужават. Весел празник! “, сподели Надежда Чакърова.
Сцената оживя с осъществяванията на десетки деца от старозагорските детски градини, които показаха песни, танци, стихотворения и мажоретни композиции. В програмата се включиха ученици на ДГ № 8 " Българче “, ДГ № 6 " Камбанка “, ДГ № 58 " Звездица “, ДГ № 11 " Загоре “, ДГ № 5 " Мечо Пух “, ДГ № 24 " Радост “, ДГ № 13 " Пролет “, ДГ № 35 " Свобода “, ДГ № 34 " Райна Княгиня “, ДГ № 3 " Ян Бибиян “, ДГ № 1 " Звънче “, ДГ № 23 " Кипарис “, ДГ № 25 " Ален мак “, ЧДГ " Ян Бибиян “, ДГ № 31 " Слънце “, ДГ № 17 " Знаме на мира “, ДГ № 68 " Патиланско царство “, ДГ № 2 " Зорница “, ДГ № 55 " Незабравка “, ДГ № 4 " Бреза “, ДГ № 29 " Славейче “ и ДГ № 20 " Мир “.
През цялата стратегия присъстваше тематиката за детското въображение и света, който децата основават със своята откровеност, любознание и фантазии. Театралните преходи с облиците на Алиса и Заека свързаха обособените осъществявания и подсетиха, че най-голямото знамение е способността да виждаш света с детски очи.
Наред със театралната стратегия, за децата са готови десетки креативен ателиета и занимания. Малките гости рисуваха, моделираха, изработваха супергеройски маски, цветни мандали, свещи от восък, звездни карти и галактически ракети, следиха слънцето през телескоп и се включиха в просветителни и еко начинания.
В празничния ден се включиха читалища, културни и просветителни организации, Регионалният исторически музей, Центърът за поддръжка за личностно развиване – Астрономическа обсерватория и планетариум " Юрий Гагарин “, както и ОДМВР и РДПБЗН – Стара Загора с самодейностите " Млад другар на полицията “ и " Млад пожарникар “.
Тържествата не престават с награждаването на отличените участници в състезанието " Ботевска аритметика “, проведен по самодейност на пет читалища от община Стара Загора, носещи името на Христо Ботев, с поддръжката на Община Стара Загора, фондация " Миню Балкански “ и РУО – Стара Загора.
В надпреварата, извършено в Музей " Литературна Стара Загора “ и Къща музей " Гео Милев “, участваха 118 възпитаници от 1. до 4. клас, които решаваха задания, основани по математическото завещание на Христо Ботев. Отличени бяха възпитаници, учители и учебни заведения с интензивно присъединяване и високи резултати.
Празничната стратегия продължава с осъществявания на Фолклорна танцова школа " Орисѝя “, НЧ " Настроение 2017 “ и Детско-юношески отбор " Загорче “, които ще внесат още въодушевление, български дух и страст в празничния ден.
Финал на тържествата ще сложи следобедната стратегия " Днес бъди дете! “ – особено събитие за младежи с присъединяване на ТИНО, Мажоретния състав при ЦПЛР - Стара Загора, възпитаници от НУМСИ " Христина Морфова “, TINO и DJ Денчо Денчев.
Празникът, проведен от Община Стара Загора под мотото " Днес бъди дете “, беше открит от зам.-кмета Надежда Чакърова, която поздрави децата, фамилиите и педагогическите екипи за грижата, обичта и напъните, с които всеки ден основават по-добра среда за най-малките поданици на града.
" Скъпи деца, от името на кмета на Община Стара Загора и от името на цялата общинска администрация ви пожелаваме да бъдете здрави, щастливи и постоянно да пазите усмивките си. Нашият ангажимент е да се грижим тези усмивки да стават от ден на ден и повече. Днес Община Стара Загора е подготвила богата празнична стратегия в границите на целия ден. Нека и ние, възрастните, бъдем с прелестно въодушевление, тъй като децата го заслужават. Весел празник! “, сподели Надежда Чакърова.
Сцената оживя с осъществяванията на десетки деца от старозагорските детски градини, които показаха песни, танци, стихотворения и мажоретни композиции. В програмата се включиха ученици на ДГ № 8 " Българче “, ДГ № 6 " Камбанка “, ДГ № 58 " Звездица “, ДГ № 11 " Загоре “, ДГ № 5 " Мечо Пух “, ДГ № 24 " Радост “, ДГ № 13 " Пролет “, ДГ № 35 " Свобода “, ДГ № 34 " Райна Княгиня “, ДГ № 3 " Ян Бибиян “, ДГ № 1 " Звънче “, ДГ № 23 " Кипарис “, ДГ № 25 " Ален мак “, ЧДГ " Ян Бибиян “, ДГ № 31 " Слънце “, ДГ № 17 " Знаме на мира “, ДГ № 68 " Патиланско царство “, ДГ № 2 " Зорница “, ДГ № 55 " Незабравка “, ДГ № 4 " Бреза “, ДГ № 29 " Славейче “ и ДГ № 20 " Мир “.
През цялата стратегия присъстваше тематиката за детското въображение и света, който децата основават със своята откровеност, любознание и фантазии. Театралните преходи с облиците на Алиса и Заека свързаха обособените осъществявания и подсетиха, че най-голямото знамение е способността да виждаш света с детски очи.
Наред със театралната стратегия, за децата са готови десетки креативен ателиета и занимания. Малките гости рисуваха, моделираха, изработваха супергеройски маски, цветни мандали, свещи от восък, звездни карти и галактически ракети, следиха слънцето през телескоп и се включиха в просветителни и еко начинания.
В празничния ден се включиха читалища, културни и просветителни организации, Регионалният исторически музей, Центърът за поддръжка за личностно развиване – Астрономическа обсерватория и планетариум " Юрий Гагарин “, както и ОДМВР и РДПБЗН – Стара Загора с самодейностите " Млад другар на полицията “ и " Млад пожарникар “.
Тържествата не престават с награждаването на отличените участници в състезанието " Ботевска аритметика “, проведен по самодейност на пет читалища от община Стара Загора, носещи името на Христо Ботев, с поддръжката на Община Стара Загора, фондация " Миню Балкански “ и РУО – Стара Загора.
В надпреварата, извършено в Музей " Литературна Стара Загора “ и Къща музей " Гео Милев “, участваха 118 възпитаници от 1. до 4. клас, които решаваха задания, основани по математическото завещание на Христо Ботев. Отличени бяха възпитаници, учители и учебни заведения с интензивно присъединяване и високи резултати.
Празничната стратегия продължава с осъществявания на Фолклорна танцова школа " Орисѝя “, НЧ " Настроение 2017 “ и Детско-юношески отбор " Загорче “, които ще внесат още въодушевление, български дух и страст в празничния ден.
Финал на тържествата ще сложи следобедната стратегия " Днес бъди дете! “ – особено събитие за младежи с присъединяване на ТИНО, Мажоретния състав при ЦПЛР - Стара Загора, възпитаници от НУМСИ " Христина Морфова “, TINO и DJ Денчо Денчев.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




