„С хора, които не искат да преговаряме, а искат просто

...
„С хора, които не искат да преговаряме, а искат просто
Коментари Харесай

Транспортният министър видя опит за шантаж в протеста на превозвачите

„ С хора, които не желаят да преговаряме, а желаят просто да правят…, не знам какво желаят да създадат, само че с такива хора ние няма потребност да преговаряме. Те не търсят разговор “, сподели Събев при започване на коментара си за утрешния митинг на превозвачите, придава БНР.

По думите му държавното управление е изплатило повече от 60 милиона лв. дотации, само че това не е решило транспортните проблеми на страната.

„ Има доста селища в селищните системи на България, които нямат обществен превоз. Това не е обикновено. Ние поради това ги поканихме, обсъдихме и казахме: Вижте, би трябвало да няма повтаряне на написания. Трябва да е ясно кое е селищна система, по какъв начин ще се обслужва и това всичко би трябвало да бъде в синхрон с железопътната ни система, републиканската пътна мрежа и пътни известия – регионални и общински превози. И това всичко би трябвало да стартира да работи в синергия, в противоположен случай ние единствено ще даваме едни пари, вследствие на което потребителят отново няма да бъде обслужен “, разяснява Събев.

Днес в Русе министър Събев бе самобитен хазаин на круиз по Дунава, отдаден на Деня на Европа и 15-годишнината от еврочленството на България и Румъния. Пасажери на кораба бяха представители на осем дипломатически задачи в страната.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР