С хеттрик на Александър Кожухаров България победи Мексико с 3:2

...

България започна световното първенство по хокей на лед за мъже до 20 години с успех над Мексико

С хеттрик на Александър Кожухаров България победи Мексико с 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) в първия си мач на международното състезание по хокей на лед за мъже до 20 години в Дивизия III, група " А ", което се организира в Зимния замък в столицата.

Кожухаров се разписа един път във втората третина и на два пъти в третата, като последното му попадение падна единствено 121 секунди преди финалната сирена и с него бе завършена успеха на българския отбор.

Преди това Мексико поведе единствено 3:10 минути игра посредством Александър Валенсия, само че Кожухаров изравни за 1:1 малко преди края на втората третина.

Отново той изведе селекцията на старши треньора Дерек Айзлер напред в 13-ата минута на последната третина, само че Брандън Мендес бе прецизен за Мексико за 2:2 малко по-късно.

Две минути преди края Кожухаров оформи хеттрика си, с който донесе и триумфа на България в първия мач от шампионата.

Следващият дуел на националите е във вторник, още веднъж в 20:00 часа в Зимния замък против състава на Израел, който по-рано през днешния ден победи Нова Зеландия с 8:6. В другия мач Турция завоюва с 4:3 против Киргизстан.