С гола си срещу Сампдория още във втората минута на

...

Кристиано Роналдо подобри португалски рекорд в Серия А

С гола си против Сампдория още във втората минута на мача суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо към този момент има 13 попадения в Серия " А ". Така единствено за 19 дуела той сложи връх за най-вече голове на португалски футболист в границите на един сезон в Калчото.

Досегашното достижение се държеше от някогашния атакуващ халф Руй Барош. През акция 1988/89, още веднъж с екипа на " Старата госпожа ", той отбелязва 12 попадения в 29 срещи от италианския хайлайф.

Cristiano Ronaldo overtakes Rui Barros as the most prolific Portuguese goalscorer in a single Serie A season pic.twitter.com/FRVsjXqZA8
— B/R Football (@brfootball) December 29, 2018 Серия А 19 кръг, събота 29 декември  Ювентус 1:151 минута  Сампдория