С гол на Мохамед Салах Ливърпул победи Манчестър Сити с

...

Салах вкара, Ливърпул излъга Сити

С гол на Мохамед Салах Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0. Червените имаха много проблеми във Висшата лига преди този мач, само че демонстрираха мощ и класа като от минали години. В натоварен и под напрежение мач Сити падна за първи път. Юрген Клоп пък получи червен картон.

Мохамед Салах вкара в 76-ата минута след дълго изчистване на вратаря Алисон. Той се възползва и от падение на Жоао Кансело. Попадението е. Салах имаше сходна опция и през първото полувреме, само че тогава Едерсон избави.

Шампионът имаше опция да поведе, само че ВАР анулира гол на Фил Фоудън. Причината – нарушаване на Холанд против Фабиньо. Самият Холанд нямаше добър ден и въпреки да насочи два точни удара, беше опазен от бранителите в алено.

С трите точки Ливърпул събра 13 и се изкачи на 8 място в класирането. Сити остава с 23 точки – на четири зад.
Източник: flashnews.bg