С гол на Килиан Мбапе в последната минута на редовното

...

Килиан Мбапе измъкна ПСЖ с гол №3000

С гол на Килиан Мбапе в последната минута на постоянното време ПСЖ победи с 2:1 Брест в 27-мия кръг на Лига 1. Попадението е историческо, тъй като е №3000 за клуба в шампионата.

Двата тима си размениха по един бърз гол в края на първата част. Карлос Солер изведе парижани напред в 37-мата минута, само че шест по-късно Франк Онора изравни за домакините. Брест в действителност игра по-добре през първото полувреме, само че не се възползва задоволително.

През, само че Брест удържаше противника си. В 90-ата минута обаче Лионел Меси комбинира с Килиан Мбапе и той вкара за 1:2. Победата върна столичани на верния път след отпадането от Шампионската лига. През седмицата.

С триумфа ПСЖ събра 66 точки, с 11 повече от втория Олимпик Марсилия. Южняците обаче са играли мач по-малко. Брест остава на 15-о място с 23 точки, единствено на една над зоната на изпадащите.
Източник: flashnews.bg