Две седмици повече: Столична община удължава срока за прием в детски градини
С две седмици се удължава периода за кандидатстване в детски градини в София. Това ще даде време на родителите да прецезират избора си, оповестяват от Столична община.
Новите дати за класиранията са както следва:
Първо класиране : 22 май 2026 година
Второ класиране: 5 юни 2026 година
Трето класиране: 19 юни 2026 година
Към момента осведомителната система ИСОДЗ продължава да работи по критериите, признати от Столичния общински съвет през март 2026 година Въпреки че Административен съд София-град спря действието на част от новите правила - тези за адреса, уседналостта и точките за ясла, Столичният общински съвет апелира това решение и сега то се преглежда от Върховен административен съд.
14-те дни удължение е и срокът, в който се чака решението на Върховния административен съд (ВАС) по новата Наредба за банкет.
„ Родителите ще бъдат осведомени навреме за всяко развиване по случая посредством формалните канали на институцията “, показват още от „ Московска 33 “.
FaceBookTwitterPinterest




