С две победи за българските представители завърши третият ден от

...

Две победи за българските отбори в Косово

С две победи за българските представители приключи третият ден от интернационалния камп по програмата на YDF в Косово.

Момичетата записаха първи триумф в Призрен, като надделяха изрично своя противник с 61:41. 11 точки наниза Ясмина Иброшева, която хвана и 11 битки. С 9 точки се отличи Таня Гочева, а по 8 записаха Райна Петрова и Любов Борисова.

Много по-драматичен бе мачът на момчетата против косоварите. Българите започнаха по-слабо дуела и изгубиха първото полувреме, само че след почивката наваксаха и в края излязоха напред след 26:17 в последната четвърт. В последна сметка отборът, воден от Веселин Веселинов, завоюва със 78:74.

Калован Марчев и Мартин Танев още веднъж изиграха доста мощен мач. Марчев бе топ-реализатор на отбора ни с 32 точки, като наниза 6 тройки, а центърът на Балкан приключи с нов, трети следващ дабъл-дабъл от 23 точки и 19 битки.