С два гола на Льорой Сане Манчестър Сити стигна до

...

Сане изведе Сити до обрат

С два гола на Льорой Сане Манчестър Сити стигна до поврат против Хофенхайм и победа с 2:1 в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига. “Гражданите” приключиха преди всичко в група “F” и чакат противника си на осминафиналите.

Тимът на Гуардиола имаше преимущество през огромна част от срещата и сътвори много положения. Домакините обаче започнаха да преобладават, откакто Хофенхайм поведе в 16-ата минута. Тогава Крамарич откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушаване на Лапорт. Габриел Жезус и Николас Отменди удариха греда след удари с глава, а изстрел на Джон Стоунс бе избавен от Бауман.

Leroy Sane scored twice as Manchester City came from behind to beat Hoffenheim.

— BBC Sport (@BBCSport) December 12, 2018
Сане изравни от директен свободен удар в самия завършек на първото полувреме. Германецът изведе Сити напред след час игра, като приключи отлична контраофанзива и означи осмия си гол от началото на сезона.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ХОФЕНХАЙМ 2:1
0:1 - Крамарич (16-д)
1:1 - Сане (45)
2:1 - Сане (61)

СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Шампионска Лига 6 кръг, сряда 12 декември  Манчестър Сити 2:1краен резулат  Хофенхайм