С два гола на Джовани Симеоне Верона победи с 2:0

...

Синът на Чоло Симеоне отстреля Ювентус

С два гола на Джовани Симеоне Верона победи с 2:0 Ювентус на своя стадион "Маркантонио Бентегоди” в мач от 11-ия кръг на Серия А. Синът на треньора на Атлетико Мадрид - Чоло Симеоне означи попаденията си в 11-ата и 14-ата минути. Така той към този момент има шест гола в последните си два мача. Уестън Маккени се разписа за Ювентус в 80-ата минута. Още в първите минути се видя, че домакините ще преследват с всички сили успеха. Удар на Дарко Лазович в 8-ата минута беше избавен от Шчесни. В 11-ата минута вратарят още веднъж спря шут на Барак, само че при добавката Симеоне не сгреши на празна врата - 1:0. Три минути по-късно Ел Чолито още веднъж беше прецизен след необикновен шут от огромна отдалеченост. Ювентус натисна, само че пропуските на Дибала оставиха резултата неизменен. Веднъж и напречната греда му попречи да върне "бианконерите " в мача. В 57-ата минута резервата Уестън Маккени можеше да се разпише след центриране от фал, само че вратарят на Верона Монтипо не му разреши да го направи. Маккени въпреки всичко се разписа 10 минути преди края, когато получи добър пас от Данило и със страховит шут под гредата понижи резултата. В последната минута на мача пред Юве се откри добра опция да се добере до равенството, само че Монтипо още веднъж бе ослепителен и мазета удара на Дибала.