С два гола на Джонатан Бамба и гол и асистенция

...

Лил се справи и със Сент Етиен

С два гола на Джонатан Бамба и гол и асистенция на Никола Пепе Лил се наложи с 3:1 над Сент Етиен и затвърди втората си позиция в класирането. " Песовете " изостават на пет точки от безгрешния Пари Сен Жермен. Бамба, който вкара два пъти и във вратата на Олимпик (Марсилия) предходната седмица, към този момент има седем попадения, откакто откри резултата в 17-ата минута, а в 46-ата още веднъж даде преднина на домакиние за 2:1. Първото попадение беше в действителност впечатляващо. Реми навлезе от ляво и подаде на Бамба, който овладя топката, финтира един бранител и с мощен удар наказа вратаря на гостите Стефан Руфие. В 26-ата минута съдията отсъди дузпа, откакто Фоде Бало Туре събори нахлулия на скорост Уаби Хазри. От 11-те метра Реми Кабея не сбърка и изравни за 1:1. Минута след началото на второто полувреме Никола Пепе създаде второто попадение. Той взе топката на центъра, преодоля към 20 метра и подаде на Бамба, който още веднъж със същия финт отстрани един защитник и изстреля топката до гредата диагонално за 2:1. За третото попадение двамата си размениха функциите и Бамба от лявото крило нахлу и върна топката на Пепе, който я търколи от 7-8 метра под вратаря Руфие. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ Лига 1 9 кръг, събота 6 октомври  Лил 3:1краен резулат  Сент Етиен