С 8 пункта се е увеличил делът на хората у

...
С 8 пункта се е увеличил делът на хората у
Коментари Харесай

Ръст на хората, ползващи бързи кредити през 2023 година: От 15 на 23% за година

С 8 пункта се е нараснал делът на хората у нас, ползващи услугата " бърз заем ” - от 15 % през 2022 година до 23 % през 2023 година, демонстрира национално представително изследване на организация " Кантар ", оповестяват от компанията " Изи Кредит ", представени от Българска телеграфна агенция.

Анализът на " Кантар " демонстрира, че " бързите заеми " се асоциират най-много с опцията да се вземат средства при потребност, което става елементарно и без затруднения. Очакванията на потребителите са небанковите финансови институции да са правилни с клиентите си, да оферират транспарантни условия и да дават конкурентни финансови артикули, е извод в допитването, което е извършено през август предходната година измежду 807 души над 18 години.

Паралелно изследване на организация “Тренд ”, представено в известието, демонстрира, че 82 % от потребителите на бързи заеми са употребявали до три заема, като една трета са се лимитирали единствено до един. Допитването е по поръчка на Асоциацията за отговорно небанково кредитиране (АОНК). Според данните 25 % от българите са употребили бърз заем главно за техника, ремонт и отмора. Бързината е най-значимото преимущество на бързите заеми съгласно 83 % от употребилите услугата, а на второ място се показва удобството - 49 %.

От " Изи Кредит " оповестяват още, че в първата работна седмица на новата година са получили петмилионното си искане за паричен заем. Според техен разбор междинната дълготрайност на заема в компанията е шест месеца.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР