Руснакът с български корени Александър Георгиев спря 32 удара на

...

Александър Георгиев направи 32 спасявания, но Рейнджърс загубиха от Аризона

Руснакът с български корени Александър Георгиев спря 32 удара на вратата на Ню Йорк Рейнджърс, само че тимът му загуби с 2:3 от Аризона в мач от постоянния сезон в НХЛ. Стражът бе преодолян от Кристиан Дворак 1:04 минути след началото на продължението. Лоусън Краус и Алекс Голигоски също се разписаха за гостите, които завоюваха четвърта поредна победа в Лигата.
Джак Айхел бе прецизен 3:13 минути след началото на продължението за победа на Бъфало с 4:3 против Сан Хосе. По този метод Сейбърс резервираха трите си точки преднина против Бостън в Атлантическата дивизия, откакто и Брюинс завоюваха своя мач във вторник вечер.

Дилан Гембръл и Марк-Едуард Влашич се разписаха за Шаркс в първата третина, само че Бъфало стигна до цялостен поврат посредством Джак Айхел, Сам Райнхарт и Джеф Скинър. Ерик Карлсон изравни за 3:3 единствено 11:27 минути преди последната сирена, само че Айхел постави завършек на мача с гола си в продължението и четвъртата си точка.

Картър Хътън спря 25 удара на вратата на Сейбърс, които водят в общото класиране на НХЛ с точка пред Вашингтон.
Бостън надделя Торонто с 4:2, откакто главният изпълнител в лигата Давид Пастърнак вкара десетия си гол за сезона и подаде за още един. Брад Марчанд също записа гол и асистенция, а Брет Ричи и Пар Линдхолм забиха другите две шайби във вратата на Мейпъл Лийфс, които са трети в дивизията с две точки пасив против Брюинс.
Защитникът Джон Карлсън вкара два гола за успеха на Вашингтон с 5:3 против Калгари. Алекс Овечкин добави гол и асистенция, Том Уилсън записа четвъртото попадение за Капс, а Чандлър Стивънсън бе главната причина за автогол на Флеймс.