Мъж отиде в мазето да вземе картофи, отвори шкафа и падна мъртъв. Същото се случи с жена му, сина му и баба му
Руснакът Михайло (42), татко на дребната Мария, в миналото процъфтяващ професор по право, един септемврийски ден отишъл да вземе картофи в мазето, с цел да подготви жена му обяд, само че той по този начин и не се върнал, научи News2. Той примрял от газа, обособен от картофите, и скоро по-късно умрял.
Причината за гибелта са картофите, които съдържат гликокалоиди, които са токсични за хората. Тъй като тези зеленчуци гният, концентрацията на гликокалоидите се усилва и по-късно се трансформира в гибелен газ.
Докато отиваха един по един в мазето, с цел да видят какво се случва, всички от фамилията се отровиха от този токсин и умряха на място.
Съпругата му Анастасия схванала, че Михайло не се е прибирал известно време, отишла да ревизира какво е станало, само че на ней и се случило същото.
По-големият им наследник Георги (18) също слязъл до мазето, а след това и бабата Ираида (68).От всички останала жива единствено Мария, защото вратата на шкафа, в който се държали картофите, бил оставен отворен, тъй че газът в това време се изпарил и по този начин момиченцето останало живо.
Тази покруса, макар, че се случила през септември 2013 година в дома на фамилията, само че поради странния метод, по който почина цялото семейство на Мария, още веднъж е настояща в обществените мрежи и предизвестява какъв брой рискови за живота могат да бъдат картофите. /News2




