Руснакът Даниил Медведев е последното препятствие пред Григор Димитров преди

...

Вдъхновеният Медведев стои на пътя на Григор Димитров към финала в US Open

Руснакът Даниил Медведев е последното затруднение пред Григор Димитров преди мечтаното класиране на край в шампионат от Големия шлем. Двамата се изправят един против различен довечера в полуфинален конфликт на US Open.

Срещата сред някогашния №3 Димитров и Медведев ще стартира в 23 часа и ще бъде излъчена директно по " Евроспорт ".

Димитров се класира за полуфинала след исторически триумф над носителя на 20 трофеи от Шлема Роджър Федерер. Българинът имаше сложен сезоон, само че откри формата си в Ню Йорк, с цел да доближи първия си полуфинал от година и половина насам.

Съперникът му Медведв се намира в отлична форма, като победи Стан Вавринка в четвъртфиналите. Руснакът игра финали в трите подгряващи шампионата преди US Open - Вашингтон, Монреал и Синсинати, като в последният от тях взе и купата.