Руският национал от български произход Александър Георгиев спря 36 удара,

...

Колорадо загуби от Далас и отпадна от плейофите в НХЛ

Руският национал от български генезис Александър Георгиев спря 36 удара, само че Колорадо Аваланч отстъпи с 1:2 против Далас Старс и отпадна на полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. " Звездите " затвориха серията с четири победи от шест дуела.

Мат Дюшен преодоля Георгиев 11:42 минути след началото на второто продължение за успеха на Далас в Денвър. Така Старс си осигуриха домакинско преимущество във финалите на запад против спечелилия от дуела сред Ванкувър Канъкс и Едмънтън Ойлърс.

Георгиев направи едно от спасяванията на деня 25 секунди след началото на второто продължение при удар на Дюшен, след което отрази и опит на Мейсън Мармънт. Стражът на " лавините " обаче не съумя да спре 33-годишния център Дюшен, който прекара първите си девет сезона в НХЛ точно в Колорадо, в идващото му чисто състояние.

Джейми Бен също се разписа, а Джейк Йотингер направи 29 спасявания за Старс, в това число две основни във второто продължение. Мико Рантанен пък бе прецизен за Колорадо, който загуби всичките си три семейства в серията против Далас, макар че бе с най-хубавия домашен баланс в постоянния сезон.

Густав Форслинг бе прецизен 1:33 минути преди края на постоянното време и Флорида Пантърс надделя с 2:1 Бостън Брюинс, поставяйки завършек на полуфинала в Източната конференция след шест мача. Вицешампионите от предишния сезон ще се изправят против Ню Йорк Рейнджърс във финалите на изток.

Антон Лундел направи асистенцията за успеха и записа едно попадение, а а Павел Заха вкара единствения гол за Бостън.