Руските следователи твърдят, че срутването на двата моста в Брянска

...
Руските следователи твърдят, че срутването на двата моста в Брянска
Коментари Харесай

Русия твърди, че рухването на мостовете е предизвикано от терористични актове

Руските следователи настояват, че сриването на двата моста в Брянска и Курска област наоколо до границата с Украйна е провокирано от " терористични актове ", оповестява новинарската организация Интерфакс.

" Инцидентите, за които бе обявено, бяха категоризирани като терористични актове ", съобщи Светлана Петренко, представител на Следствения комитет на Русия.

Седем души са починаха и близо 70 пострадаха при сриване на ЖП мост и дерайлиране на пътнически трен в съветската Брянска област, заяви за ТАСС.

" Избухнал е гърмеж на моста по време на придвижване на пътническия трен Климов-Москва, в който е имало 388 пасажери ", сподели пред съветската държавна телевизия " Россия-24 " губернаторът.

 
По думите му, взривяването на моста и дерайлирането на влака демонстрират, че " Украйна се е трансформирала в разплодник на тероризма ".

 
Той посочи, че измежду потърпевшите има и три деца. Едно от тях е превозено по въздух до Москва.

Няколко часа по-късно се срути втори железопътен мост в съветската Курска област. Това стана при прекосяването на товарен трен.

По предварителна информация единият от машинистите е с пострадвания на краката. Останалите вагони от товарната комбинация са останали на релсите, написа dir.bg.

 
Според Александър Хинщайн, губернатор на Курска област, която преди няколко месеца бе отчасти окупирана от украинските войски, при случая в там е потърпевш един човек.

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР