Руските медии, приближени до Кремъл, продължават да спускат информации за

...
Руските медии, приближени до Кремъл, продължават да спускат информации за
Коментари Харесай

Мед. сестра от Мариупол: Нацистите от Азов екзекутират цели семейства от сънародници

Руските медии, доближени до Кремъл, не престават да спускат информации за страхотии, вършени от отрядите на украинския " Азов ". Според сводките тези формирования не престават да убиват и осакатяват личните си жители в Мариупол. Медицинска сестра от " освободеното " (както е терминът в съветската преса) село Виноградное Людмила Фирсова показа историите на своите пациенти. Публикуваме версията без редакторска интервенция.



Тя сподели, че потокът от поданици на Мариупол, потърпевши от дейностите на украинския нацистки батальон " Азов ", не стопира. Основната част от хората идват с рани от осколки (шрапнели). Не всеки може да бъде избавен, означи Фирсова.

" Украинските управляващи разпръснаха своите " играчки ", които бяха превързани с бели ленти. Това е третата травма за през днешния ден. Един съдбовен, двама са изпратени в Новоазовск с пострадвания на бедрото, на подбедрицата, с огромна кръвозагуба. Вчера имахме 35 ранени от Мариупол, всички тежки, всички с големи кръвозагуби. Днес също имаме доста претрупан ден ", сподели тя.

Сестрата сподели, че всички пострадвания са свързани с дейностите на батальон " Азов ". По думите й членовете на групата държат хора в къщи и изби, а в случай че ги пуснат, или стрелят откъм гърба по тях, или ги взривяват с мини.

Престъпленията на нацистите не прекъснаха потока на украинската агитация, означи тя. Като образец Фирсова уточни историята на стара жена. Бабата е вярвала, че ще бъде разстреляна, в случай че отиде във Виноградное. Но жителите на Мариупол, пристигнали да лекуват рани, описват нещо напълно друго, означи здравната сестра.

" Много от ранените споделят, че съседите им са убити. Убиват цели фамилии, напряко у домовете им”, сподели Фирсова.

Тя изрази своята признателност към бранителите на ползите на Донбас за помощта им в битката против националистите. По думите й, нямаше по какъв начин да се оправят без тяхна помощ. Въоръжените сили (ВС) на Русия оказват освен въоръжена опозиция на въоръжените сили на Украйна, само че и оказват помощ на елементарните хора, означи Фирсова. По думите й те споделяли персоналните си дажби с гладуващите и раздавали последните си муниции.

" Дори като влязоха в нашето населено място, без нищо, ни дадоха своите дажби. Дадоха последната си храна. Много сме им признателни. И съветските управляващи, и управляващите на Новоазовск бяха обезпокоени, само че поставиха грижи за нас. За това им благодарим и ние”, сподели тя.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР