Руски парламентаристи и представители на Конгреса на САЩ са постигнали

...
Руски парламентаристи и представители на Конгреса на САЩ са постигнали
Коментари Харесай

Руски депутати и представители на Конгреса на САЩ се договориха за бъдеща среща

Руски парламентаристи и представители на Конгреса на Съединени американски щати са постигнали кардинално съглашение за осъществяване на среща, като детайлностите за мястото и времето ѝ може да бъдат оповестени в близко бъдеще. Това съобщи Леонид Слуцки – ръководител на Комисията по интернационалните връзки на Държавната дума и водач на Либерално-демократическата партия на Русия - в изявление за ТАСС, предава Фокус.

„ Има кардинално съглашение. Засега няма конкретика, само че детайлите може да се появят в обозримо бъдеще “, уточни Слуцки.

Той прикани за самообладание, като акцентира, че всички параметри на срещата би трябвало да бъдат деликатно конкретизирани, с цел да се подсигурява постигането на действителни резултати. По думите му не става дума за фиктивен контакт или показателен жест.

„ Не ни е нужна среща поради самата среща, нито здрависване поради медийно отразяване. Нуждаем се от съответни резултати - такива, които да бъдат включени в дневния ред на съветския президент и да способстват за отбраната и напредъка на националните ни ползи, на първо място в областта на сигурността “, съобщи Слуцки.

По-рано специфичният представител на съветския президент за икономическо съдействие с непознати страни Кирил Дмитриев заяви, че сред Москва и Вашингтон се водят диалози за възможна среща сред делегации на Конгреса на Съединени американски щати и депутати от Държавната дума.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР